آیا هوش مصنوعی جایگزین وکیل کانابیس شما خواهد شد؟ (از ChatGPT پرسیدم)


ChatGPT همه خشم است GPT مخفف «ترانسفورماتور پیش‌آزمایش‌شده تولیدی» است. ترجمه: این یک چت ربات سطح بعدی و تقریباً همه کاره است که به طرز باورن،ی گویا و مسلط است. طبق ویکی پدیا:

«در حالی که عملکرد اصلی یک ربات چت تقلید از یک گفتگوگر انس، است، ChatGPT همه کاره است، از جمله توانایی نوشتن و اشکال زدایی برنامه های رایانه ای. برای ساخت موسیقی، تله نمایش، افسانه ها، و مقالات دانش آموزی. برای پاسخ دادن به سؤالات آزمون (گاهی اوقات، بسته به آزمون، در سطحی بالاتر از میانگین آزمون‌دهندگان انس،)؛ برای نوشتن شعر و شعر ترانه؛ برای شبیه سازی یک سیستم لینو،؛ برای شبیه سازی کل اتاق گفتگو؛ برای انجام بازی هایی مانند تیک تاک پا؛ و برای شبیه سازی یک دستگاه خودپرداز.

البته، برخی از حقوقدانان به این فکر می کنند که آیا ChatGPT به نوعی جایگزین خدمات انس، ضروری در صنعت حقوقی می شود یا خیر. به ،وان مثال، آیا ChatGPT می تواند یک خلاصه حقوقی قانع کننده و خوب بنویسد؟ به نظر می رسد که پاسخ منفی است، اما من هنوز کنجکاو هستم. بنابراین، تصمیم گرفتم ChatGPT و حشیش را کشف کنم. نیازی به گفتن نیست، من واقعاً آنقدر نگران نیستم که ChatGPT قرار است جایگزین وکلای حشیش شود. من فکر می‌کنم این منبع خوبی برای اطلاعات بسیار کلی است، اما سرنوشت قانونی ،ب‌وکار حشیش شما احتمالاً نباید به شکل پیچیده‌تر و پاسخگوتر گوگل بستگی داشته باشد.

به هر حال، در اینجا قطعاتی از گفتگوی ChatGPT و حشیش آمده است:

وکیل حشیش چیست؟

در پاسخ به این یکی، ChatGPT به ما می گوید:

وکیل حشیش یک متخصص حقوقی است که در قو،ن و مقررات مربوط به کشت، فروش و استفاده از حشیش تخصص دارد. آنها ممکن است به مشتریان در مورد رعایت قو،ن ایالتی و فدرال توصیه کنند، به فرآیند صدور مجوز و مجوز برای مشاغل حشیش کمک کنند، و از مشتریان در اختلافات حقوقی مرتبط با صنعت شاهدانه نمایندگی کنند. آنها همچنین ممکن است در مورد مسائل مربوط به مالکیت م،وی و قانون قراردادهای مرتبط با شاهدانه راهنمایی ارائه دهند.

نکته جالب در مورد این پاسخ این است که وکالت کیفری در لیست لحاظ نشده است. اگر ChatGPT ده سال پیش اتفاق می‌افتاد، فکر می‌کنم وکالت کیفری در لیست قرار می‌گرفت. ChatGPT هنگام پاسخ دادن به سؤالات، اینترنت را برای ،ب اطلاعات به صورت زنده حرکت نمی دهد. درعوض، از داده‌های آموزشی خود (علاوه بر بازخورد انس،) برای پاسخ به پرسش‌ها استفاده می‌کند و این داده‌های آموزشی از وب می‌آیند. در نتیجه عجیب است که در تعریف ChatGPT از وکیل حشیش دیگر هیچ اشاره ای به دفاع جنایی نشده است.

قو،ن اخلاقی وکیل حشیش را توضیح دهید

قو،ن اخلاقی برای وکلای حشیش بسته به حوزه قضایی که در آن فعالیت می کنند متفاوت است. با این حال، برخی از اصول کلی که ممکن است اعمال شوند عبارتند از: انطباق با تمام قو،ن و مقررات قابل اجرا: وکلای حشیش باید اطمینان حاصل کنند که مشتریان آنها مطابق با تمام قو،ن و مقررات ایالتی و فدرال مرتبط با حشیش عمل می کنند. محرمانه بودن: وکلای شاهدانه موظفند محرمانه بودن اطلاعات مشتریان خود را حفظ کنند و همچنین از حقوق خصوصی مشتریان خود محافظت کنند. اجتناب از تضاد منافع: وکلای شاهدانه باید مراقب باشند تا از تضاد منافع در نمایندگی چندین مشتری در یک صنعت یا با منافع تجاری رقیب جلوگیری کنند. وکالت از مشتریان با صداقت: وکلای حشیش باید با صداقت از موکلان خود وکالت کنند و از رفتاری که منع، کننده منفی بر حرفه وکالت باشد، شرکت نکنند. حرفه ای بودن: وکلای شاهدانه باید به شیوه ای حرفه ای رفتار کنند و از هر گونه رفتاری که می تواند باعث بدنامی حرفه وکالت شود، اجتناب کنند. انطباق با قو،ن و مقررات محلی بار.

اگرچه این یک پاسخ کلی است، اما در رابطه با پاسخ تضاد منافع تحت تأثیر قرار گرفتم. فکر نمی‌کنم مشتریان حتی به این فکر کنند که آیا وکلای آنها نماینده رقابت مستقیم آنها هستند یا خیر. با این حال، توجه داشته باشید که پاسخ کلی شامل جزئیات دقیق برخی از مسائل اخلاقی در صنعت نمی شود، مانند وکلایی که علاقه مالی به تجارت حشیش مشتری دارند.

برای من یک قرارداد حشیش بنویس

من از ChatGPT خواستم تا یک توافقنامه تعیین هزینه حشیش برای من تهیه کند. این پاسخ بود:

متاسفم، اما به ،وان یک مدل زبان AI، نمی توانم یک قرارداد قانونی به شما ارائه دهم. با این حال، من می توانم یک نمای کلی از آنچه که یک قرارداد حشیش برای ت،یم هزینه ممکن است شامل شود به شما ارائه کنم. شرح توافق: قرارداد باید به وضوح توافق بین طرفین، از جمله شرایط ترتیبات تعیین هزینه را توضیح دهد. شرایط پرداخت: قرارداد باید شرایط پرداخت را برای ترتیب کارمزد، از جمله هرگونه واریز، برنامه پرداخت و روش پرداخت مشخص کند. مدت زمان: قرارداد باید مدت زمان قرارداد تعیین هزینه و هر شرایطی را که تحت آن توافق ممکن است فسخ شود مشخص شود. انطباق با قو،ن و مقررات: در قرارداد باید قید شود که طرفین درگیر با تمام قو،ن و مقررات قابل اجرا ایالتی و فدرال مرتبط با صنعت شاهدانه عمل خواهند کرد. حل اختلاف: قرارداد باید شامل یک بند حل اختلاف باشد که روند حل و فصل اختلافاتی که ممکن است بین طرفین ایجاد شود، مانند میانجیگری یا داوری را مشخص کند. محرمانه بودن: قرارداد باید شامل بندی باشد که تضمین کند که طرفین درگیر شرایط توافقنامه و کلیه اطلاعات مرتبط را محرمانه نگه می دارند. صلاحیت قضایی و قانون حاکم: قرارداد باید حوزه قضایی را که قرارداد در آن حاکم است و همچنین قانون حاکم برای تفسیر قرارداد را مشخص کند. امضاها: قرارداد باید توسط همه طرف های درگیر امضا شود که نشان دهنده موافقت آنها با شرایط مندرج در قرارداد باشد.

ببخشید مردم هیچ قراردادی از ChatGPT دریافت نخواهید کرد. شما (دوباره) یک توصیف کلی از آنچه باید در توافقنامه وجود داشته باشد دریافت خواهید کرد، اما با وضعیت واقعی شما تنظیم نخواهد شد. قراردادهای تعیین هزینه در حشیش محبوب هستند و به طور باورن،ی خاص هستند (و برخی از ایالت ها مانند کالیفرنیا ممکن است قو،ن بدی در مورد محدودیت تجارت داشته باشند که ممکن است به طور کلی بر آنها تأثیر بگذارد). توصیف کلی از آنچه باید در یک قرارداد استاندارد وجود داشته باشد واقعاً نمی تواند توپ را برای چنین چیزی پیش ببرد.

شما هنوز به یک وکیل زنده و نفس گیر حشیش نیاز دارید

در پایان، فکر می‌کنم ChatGPT و حشیش وقتی صحبت از اطلاعات حقوقی عمومی می‌شود، همراهان خوبی هستند. ChatGPT جایگزینی برای یک وکیل صالح با تجربه در منطقه نیست. ما می د،م که در حال حاضر همه چیز از نظر اقتصادی دشوار است و اپراتورهای حشیش سعی می کنند در هزینه های قانونی خود صرفه جویی کنند. با این حال، پاره ، قراردادهای حشیش از Google یا دریافت “مشاوره” از ChatGPT به این زودی ها به نفع شما نخواهد بود. حتی ChatGPT اذعان می کند:

“مشاوره با وکیل حشیش در مراحل اولیه می تواند به شما کمک کند تا از مشکلات قانونی در مسیر جلوگیری کنید و شانس موفقیت خود را در صنعت شاهدانه افزایش دهید. توجه به این نکته مهم است که قو،ن و مقررات مربوط به شاهدانه دائماً در حال تغییر هستند، بنابراین همکاری با وکیلی که دانش به روز دارد، مهم است.

نصیحت مفید.


منبع: https://harrisbricken.com/cannalawblog/will-ai-replace-your-cannabis-lawyer-i-asked-chatgpt/