از پهپادها برای حمل کالای قاچاق در زندان ها استفاده می شود


زند،ان از هواپیماهای بدون سرنشین برای از بین بردن هر واسطه ای مانند یک کارمند فاسد زندان استفاده می کنند و اکنون کالاهای قاچاق را مستقیماً از بیرون تحویل می دهند. والتر پاولو برای فوربس گزارش می دهد.

در ماه مه 2022، برایانت ،ی هندرسون یک پهپاد را از پارکینگ دبیرستان OD Wyatt در فورت ورث، تگزاس به پرواز درآورد و چهار بسته 10 اینچی در 11 اینچی را به زیرشاخه یک پهپاد DJI Inspire 2 مدل T650A بست. با متامفتامین، تلفن های همراه، پخش کننده های MP3 و THC فشرده.

هندرسون کالای قاچاق را به FMC Ft برد. ارزش، یکی از شش مرکز پزشکی اداره فدرال زندان ها (BOP) بود، اما پهپاد در داخل محوطه زندان سقوط کرد.

افسران پهپاد را با تمام سوابق پرواز و سیاهه های مربوط به دست آوردند. هندرسون در آگوست 2022 دستگیر شد و در اکتبر اعتراف کرد و در حال حاضر در انتظار صدور حکم است.

«تحویل پهپادهای قاچاق به سرعت در حال تبدیل شدن به بلای جان مقامات زندان است. کالاهای غیرقانونی تهدیدی برای نگهبانان و زند،ان هستند – و وقتی صحبت از تلفن های همراه به میان می آید، تهدید اغلب به بیرون از دیوارهای زندان گسترش می یابد. ما مصمم هستیم که این روند را در مسیر خود متوقف کنیم.»

پهپادها همچنین می‌توانند مؤسسات را زیر نظر بگیرند، تلاش‌های فرار را تسهیل کنند یا مواد منفجره را حمل کنند. دفتر عملیات زندان (BOP) برای محافظت از تأسیسات در برابر تهدیدات پهپادها و کمبود کارکنان برای ردیابی و رهگیری هواپیماهای بدون سرنشین با چالش های فزاینده ای مواجه است.

در میان آسیب پذیرترین موارد در برابر هواپیماهای بدون سرنشین، امکاناتی وجود دارد که زند،ان معمولاً در جامعه بیرون می روند مانند اردوگاه های زندان فدرال و حداقل امکانات امنیتی.


منبع: https://thecrimereport.org/2022/12/28/drones-are-being-used-to-deliver-contraband-in-prisons/