خلاصه ای از تصمیمات اخیر دادگاه فدرال


لطفا از آ،ین نسخه لذت ببرید مدار کوتاه، یک برنامه هفتگی که توسط گروهی از افراد در موسسه عدالت نوشته شده است.

 • در نمایه این هفته در دست کم گرفتن قضایی، قاضی جنیفر واکر ا،ود را برای شما آورده ایم. مدار پنجم، که نتیجه می گیرد که ممکن است در واقع تبعیض ، غیرقانونی بوده باشد که این کارگر ساختم، لوئیزیانا را از فرصت های پیشرفت برای خود محروم کند زیرا به قول سرکارگر عمومی او “t*** و a **” دارد. قضاوت خلاصه مع، شد.
 • دانش‌آموزان دبیرستان ،تی نا،ویل، تن (واقع در یک ایستگاه قطار سابق) در برخی از ک، ها مجاز به خوردن و جویدن آدامس هستند که برای دانش آموزی که از میسوفونیا رنج می برد، عذاب آور است. تبعیض معلولیت؟ مدار ششم: پرونده رد نشده است.
 • رای دیوان عالی کشور در شهر آستین در مقابل تبلیغات ملی ریگان ممکن است نامنسجم و غایت محور باشد (کلمات ما)، اما این قانون است و به راحتی این چالش متمم اول را برای مدیسون، Wisc از بین می برد. امضای فرمان ( مدار هفتمسخنان).
 • فرار مشروط از آرکانزاس؛ مجریان قانون انعام می گیرند که او در خانه یکی از دوستانش می ماند و مواد مخدر می فروشد. آنها او را در حال ، محل خود دستگیر می کنند و سپس بدون حکم به تفتیش می کنند. بله! مقدار زیادی کالای قاچاق مدار هشتم: این یک موضوع برداشت اول است، اما ما معتقدیم که افسران باید دلیلی محتمل داشته باشند – به جای سوء ظن منطقی، استانداردی کم‌تر – برای اینکه باور کنند یک آزاد شده در یک محل س،ت زندگی می‌کند تا یک بازرسی بدون مجوز انجام دهد. و یک نوک تایید نشده و قرار گرفتن در مجاورت یک محل س،ت آن را قطع نمی کند. شواهد را سرکوب کنید.
 • استاد حقوق دانشگاه آیووا از دکتر دانشگاه آیووا به دلیل شهادت کارشناسی او در مورد سیاست‌های حمام کارمندان یک پردازشگر گوشت از طریق شکایت به رئیس دکتر، مقالات رو،مه‌های محلی و جاهای دیگر انتقاد می‌کند. دکتر: نقض متمم اول. یک دوست: انتقاد استاد از استاد دیگر طبیعی است و باید تشویق شود. مدار هشتم: سخنر، استاد حقوق ممکن است با توجه به کارفرمایش معتبر تلقی شود، اما این برای تبدیل سخنر، او به اقدام ،تی کافی نیست، بنابراین هیچ نقض قانون اساسی در اینجا وجود ندارد.
 • پوزش می طلبیم که این ورودی شامل تفکیک دقیق این جذاب نیست مدار هشتم حکم در مورد حق بازجویی متقابل از شهود در مورد مصرف همیشگی مواد مخدر، در صورتی که شاهدان شفاف سازی کرده باشند که به حق خود در متمم پنجم خود علیه خود جنایتکاری استناد خواهند کرد (که قضات در مورد آن اختلاف نظر دارند)، اما ما نمی تو،م به اتفاق آرا از فکر ، خودداری کنیم. شلیک اسلحه به سمت شخصی که او را دزدیده‌اید و سپس به مکان دوم می‌برید تا ،ی را از بین ببرید و احتمالاً بکشید، به‌،وان شلیک سلاح گرم «در حین و در رابطه با» سرقت به حساب نمی‌آید.
 • مردی در ایالت واشنگتن وقتی به زندان برده می‌شود، پول نقدی که روی او بود ضبط می‌شود. پس از آزادی، زندان به او پول خود را در قالب یک کارت نقدی از پیش پرداخت شده با هزینه هایی که به سرعت جمع آوری می شود، پس می دهد. مرد دعوای دسته جمعی را مطرح می کند و می گوید که هزینه ها غیرقانونی است. صادرکننده کارت: اما استفاده از کارت به م،ای موافقت با شرایط خدمات ما بود که حاوی یک بند داوری بود. دادگاه ها نمی توانند دعاوی را حل و فصل کنند. مدار نهم: اما ما می تو،م حل کنیم که آیا ،ج ، پول خود به این م،ی است که در وهله اول با آن شرایط موافقت کرده اید یا خیر. بدون داوری
 • اگر می خواهید کمی در مورد نحوه استفاده شهرها از منطقه بندی برای خارج ، افراد محروم از شهر (در این مورد افرادی که در “خانه های زندگی هوشیار” زندگی می کنند) استفاده می کنند، از این نظر چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت. مدار نهم اجازه داد که یک دعوی از کارافتادگی به چالش کشیدن حکم صدور مجوز شهر برای محاکمه شود.
 • افسر پلیس لس آنجلس می گوید که او به مردی برهنه و بیمار رو، زیر دوش ورزشگاه شلیک کرد، زیرا از جمله، مرد مکرراً به سر شریک افسر در حالی که در وضعیت جنینی دراز کشیده بود، مشت می زد. دادگاه منطقه ای: در ع، های پس از حادثه، او “آسیب نخورده” است. مدار نهم (در مورد مخالفت): کشف ممکن است بر آنچه واقعاً اتفاق افتاده است روشن کند، اما در این بین به وضوح مشخص شده است که افسران باید قبل از استفاده از نیروی مرگبار هشدار دهند – در صورت امکان. انکار مصونیت واجد شرایط تأیید شد.
 • دادگاه منطقه ای: علاوه بر مشکلات متمم اول، جریمه ای بیش از حد غیرقانونی است که به فدرال رزرو اجازه دهیم علائم تجاری یک باند موتورسیکلت سوار محکوم RICO را مصادره کنند (البته جلیقه ها، وصله ها، زره ها و سلاح های دارای این علائم بازی منصفانه هستند). فدرال رزرو: خیلی خوب، اگر حقوق باند را در مورد مارک ها خاموش کنیم اما آنها را به ،ت منتقل نکنیم، چه؟ دادگاه منطقه: هنوز خیر. مدار نهم (همراه با تصاویر): تایید شده، اما بدون رسیدن به مسائل قانون اساسی; این تحت RICO مجاز نیست.
 • پلیس فو،تون، کالیفرنیا مظنون است که غیرسناری قرب، آزار سالمندان شده است، اما همسرش از اجازه دادن آنها به خانه برای انجام یک بررسی رفاهی بدون حکم خودداری می‌کند. آنها در را ش،تند و او را به شدت دستگیر ،د و آرنج او را ش،تند، حتی اگر او تهدیدی نداشت. دادگاه منطقه: سوء استفاده ادعا شده مالی بوده است، نه فیزیکی، و غیرقابل توضیح است که افسران با افسران دیگری که در حال بررسی آن اتهامات بودند تماس نگرفته اند. مدار نهم (منتشر نشده): انکار مصونیت واجد شرایط در مورد ادعای ورود غیرقانونی مع، می شود. با این حال، تصرف غیرمنطقی و ادعای نیروی بیش از حد باقی می ماند.
 • اگر نمی خواهید هیئت منصفه در محاکمه جنایی شما توسط Zoom شرکت کنند، با این کار موافقت نکنید. بر اساس مدار نهممشارکت از راه دور ممکن است به طور قابل تصوری باعث ایجاد مشکلاتی شود، اما آنها مشکلات “ساختاری” نیستند و بنابراین قابل چشم پوشی هستند.
 • دختران یوتا و خانواده‌هایشان به دنبال تیم‌های فوتبال جداگانه دخترانه دبیرست، بودند. نواحی محلی این درخواست را رد ،د و به جای آن دختران را به سمت تیم های مش، فوتبال راهنمایی ،د. مدار دهم (منتشر نشده): ولسوالی ها دختر، را که می توانند در کنار پسران در یک تیم بازی کنند حذف نکرده اند، بنابراین هیچ تبعیض ،تی که منجر به نقض حمایت برابر شود وجود ندارد. اما دادگاه منطقه باید نگاهی دیگر به ادعاهای ،وان IX بیندازد.
 • آیا می خواهید 150 صفحه و شش نظر متفاوت در مورد قانون حمام ترا،تی در مدارس ،تی بخو،د؟ خوب، مدار یازدهم (en banc) می گوید این روز شانس شماست.
 • شرکت بیمه: بیمه قایق شما از شما می خواهد که یک کاپیتان تمام وقت برای مراقبت از قایق خود استخدام کنید، اما شما این کار را نکردید. سیاست باطل! قایق‌باز: اما اصلاً کاپیتان “تمام وقت” بودن به چه م،است؟ ،ی که چهل ساعت در هفته روی قایق من کار می کند؟ ،ی که گهگاه در قایق من توقف می کند اما در جای دیگری به ،وان کاپیتان کار تمام وقت دارد؟ اگر همیشه کلاه بر سر بگذارد چه؟ مدار یازدهم: تلاش خوبی کردی، سقراط، اما تو اصلاً کاپیت، استخدام نکردی (اگرچه، به اندازه کافی، ما به دلایل دیگر برع، شدیم).
 • و در اخبار en banc، مدار نهم تجدید نظر نخواهد کرد تصمیم آن برای اعطای تسهیلات مشروط به مردی که در سن 16 سالگی مادر یکی از دوستانش را به طرز وحشیانه ای به قتل رساند و بعداً توافق نامه ای را امضا کرد که خواستار حبس ابد بدون امکان آزادی مشروط بود. شش قاضی مخالف انکار هستند و استدلال می‌کنند که habeas قانون AEDPA را نقض می‌کند، زیرا رویه دیوان عالی به وضوح فقط حبس ابد اجباری را بدون امکان آزادی مشروط برای مجرمان نوجوان ممنوع می‌کند، و به درخواست‌هایی که متهم با آن حکم موافقت می‌کند، تسری نمی‌یابد.

موسسه دادگستری برای پیوستن به دفتر مرکزی ما در تهران به وکلای پرشور و کارآفرین با 0 تا 3 سال سابقه نیازمند است. آرلینگتون، ویرجینیا به ،وان یاران دعاوی در سپتامبر 2024. کمک هزینه تحصیلی دو ساله مسیر ترجیحی IJ برای استخدام دائمی برای فارغ التحصیلان اخیر یا نامزدهای پس از کارآموزی با کمتر از دو سال تجربه است. در خارج از دادگاه، همکاران این فرصت را دارند که به نوشتن و حضور در رسانه ها، سخنر، عمومی، فعالیت های مردمی و حمایت مستقیم از سیاست گذاران و قانون گذاران بپردازند. مصاحبه ها و پیشنهادات به صورت چرخشی خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید www.ij.org/jobs.


منبع: https://reason.com/volokh/2023/01/06/s،rt-circuit-a-roundup-of-recent-federal-court-decisions-192/