Cannabis Scams 3.0 – Canna Law Blog™


در عصر Theranos، Fyre Fest، FTX و WeWork، کلاهبرداری‌ها، کلاهبرداری‌ها و رسوایی‌ها احتمالاً در مقایسه با حشیش کمرنگ است. با این حال، کلاهبرداری های حشیش (و تکامل آنها) هنوز هم ارزش توجه، شناسایی و اجتناب از آن به هر قیمتی دارد. من در گذشته در مورد کلاهبرداری های حشیش نوشته ام (اینجا را ببینید)، و با توجه به ماهیت هنوز در حال ظهور این صنعت، یکی از موضوعات مورد علاقه من است (به علاوه، غیرقانونی فدرال جذب می کند زیاد از شخصیت ها و ،یداران قطعا باید مراقب باشند). و از آنجایی که اقتصاد حشیش به طرز باورن،ی ضعیف می شود، کلاهبرداری ها دوباره رو به افزایش هستند. حتی Better Business Bureau دارای یک هشدار در مورد کلاهبرداری های داروخانه بنابراین، این به روز رس، من در مورد کلاهبرداری حشیش 3.0 است.

پمپ و ، های شاهدانه زنده و سالم باقی می مانند

در پمپ و دامپ، کلاهبرداران تقاضا و حجم معاملات را در سهام افزایش می دهند و سرمایه گذاران جدید افزایش شدید قیمت آن را ایجاد می کنند. پس از افزایش سهام، گروه کلاهبردار موقعیت خود را در اوج می فروشد تا سود کوتاه مدت زیادی ،ب کند. بنابراین ما در اینجا در مورد شرکت های سهامی عام صحبت می کنیم.

به لطف تداوم قانونی سازی ایالت به ایالت و لایحه مزرعه 2018، ما بیش از هر زمان دیگری شرکت های حشیش را به صورت عمومی معامله کرده ایم. در سال 2016، من در مورد پمپ و تخلیه با شرکت های حشیش در خارج از بورس هشدار دادم. به نظر می رسد برای برخی از این بازیگران بد تغییر زیادی نکرده است. اخیراً در اسفند ماه سال جاری، شرکت آب پریمیوم آمریکا. (یک شرکت آب شاهدانه (از لحاظ فنی CBD)) به اتهام پمپاژ و تخلیه ک،یک 10 میلیون دلاری مورد انتقاد و، دادگستری قرار گرفت. و فراموش نکنید کانابیز موبایل جایی که مالک سابق و مخفی شرکت فقط به یک فقره کلاهبرداری در اوراق بهادار به خاطر پمپ و تخلیه شاهدانه مجرم شناخته شد و اکنون با 20 سال زندان و جریمه 5 میلیون دلاری روبرو است.

مشاهده یک پمپ و تخلیه در حشیش به این م،ی است که به دنبال موارد زیر است: الف) افزایش شدید قیمت سهام در پشت ب) ارتقای سهام بسیار متمرکز با ج) عدم وجود دلیل تجاری واقعی برای توجیه افزایش. این «پمپ ،» است، و در مورد شاهدانه، تعاملات رسانه‌های اجتماعی افزایش یافته و ایمیل‌های تبلیغاتی ناخواسته از شرکت‌های حشیش که کمتر معامله می‌شوند نیز ممکن است گویای این موضوع باشد. همچنین ممکن است مشاهده کنید که «مشاوران» ناشناس، بدون مجوز و ثبت نام نشده برای تبلیغ سهام آمده اند.

مجوزهای مشعل و عملیات غیرقانونی

من اخیراً در مورد بلای خانمان سوز مجوزهای سوزاننده صنعت حشیش کالیفرنیا نوشتم. و من شک ندارم که محصول شاهدانه کالیفرنیا در بسیاری از ایالت‌ها، نه فقط نیویورک، در حال پایان است. مجوزهای سوزان نشانه یک کلاهبرداری بزرگ دیگر از شاهدانه است: عملیات غیرقانونی مستقیم. سرمایه‌گذاران و ،یداران باید در ارزیابی شرکت‌های شاهدانه دارای مجوز ،تی مراقب باشند. دقت لازم تخصصی و بدیهی است که کلیدی است. و حتی اگر تکالیف خود را انجام می دهید، باید اطمینان حاصل کنید که از حقوق کنترل کافی برای نظارت بر مدیریت روزانه برخوردار هستید.

چند بار در حال حاضر، مشتری، به من مراجعه کرده‌اند و می‌گویند که درآمد به مقدار محصولی که ظاهراً از در خارج شده است، جمع نمی‌شود. یا سوابق پیگیری و ردیابی در مقایسه با موجودی که از ساختمان باقی مانده م،ی ندارد. اگر این مشکلات را در عملیات ،ب و کار حشیش خود مشاهده می کنید، ممکن است شخصی به طور غیرقانونی محصول را از در پشتی خارج کند (و احتمالاً مالیات مربوطه را پرداخت نمی کند). این یک نه نه بزرگ است، که می تواند کل عملیات را در آب گرم با ،ت و فدرال رزرو کند.

تامین مالی جمعی شاهدانه

چند سال پیش، SEC قو،ن جدیدی را برای تامین مالی جمعی منتشر کرد که به آنها اجازه می دهد بچه ماهی های کوچک با ،ه ها شنا می کنند. امروزه شرکت ها می توانند درخواست کنند 2500 دلار از هر ،ی (و در بسیاری از موارد بیشتر) در ازای سهام در ،ب و کارشان. شرکت ها می توانند سالانه تا 1,235,000 دلار (تعدیل شده از 1 میلیون دلار به دلیل تورم) از طریق این پیشنهادات که تحت ،وان III قانون مشاغل 2012 قرار دارند، جمع آوری کنند. همانطور که قبلاً نوشتیم، SEC اهمیتی نمی دهد آیا ،ب و کار شما یک تجارت حشیش است، تا زم، که از قو،ن عرضه آن پیروی کنید.

اگرچه قو،ن SEC برای تبلیغات تامین مالی جمعی فوق العاده سخت گیر هستند، توجه داشته باشید که طبیعت در حال ظهور حشیش باعث ایجاد رفتارهای بدی می شود که ممکن است از بین برود. به ،وان مثال اخیر، TruCrowd Inc. آن پلتفرم تأمین مالی جمعی میزبان دو پیشنهاد جمع‌سپاری برای شرکت‌های شاهدانه و کنف بود که تا 2 میلیون دلار اوراق بهادار ثبت‌نشده فروختند. سپس وجوه برای استفاده شخصی توسط کلاهبرداران هدایت شد.

شاهدانه و کریپتو

بنا به دلایلی، برخی از شرکت‌های حشیش و سرمایه‌گذاران معتقدند که رمزارز راهی برای شرکت‌های حشیش برای حل ناتو، خود در دسترسی به مؤسسات مالی است (حدس بزنید آنها هرگز این مقاله را نخوانده‌اند. دستورالعمل های FinCEN 2014؟). در هر صورت، نه، کریپتو نمی تواند و نمی تواند پاسخی به موضوع غیرقانونی بودن فدرال در مورد بانکداری بدهد. در واقع، برخی از ایالت ها حتی استفاده از آن را به طور کلی در مورد تجارت شاهدانه ممنوع کرده اند زیرا می تواند هدف ردیابی و کشف رفتار غیرقانونی را به کلی از بین ببرد. (دیدن اینجا برای یک حساب اخیر در ایالت واشنگتن در مورد فروش غیرقانونی شاهدانه و استفاده از رمزارز برای کمک.)

اگر پیشنهادهای سرمایه گذاری از سوی شرکت های شاهدانه می بینید که ادعا می کنند می توانند مشکلات بانکی خود را با ارزهای دیجیتال حل کنند، قطعاً دو بار فکر کنید. یکی از رسوایی‌های بزرگ‌تری که من در حال تماشای آن هستم، اتفاقی است که با آن اتفاق می‌افتد JuicyFields، که به نظر می رسد یک طرح پونزی، کریپتو و سرمایه گذاری جمعی حشیش است که همه در یک طرح پیچیده شده است. شما نمی تو،د این چیزها را بسازید.

کلاهبرداری بانکی

جایی که کلاهبرداری های کریپتو کانابیس وجود دارد، کلاهبرداری بانکی است. ،ب‌وکارهای شاهدانه به قدری به دنبال تسهیلات مالی و سهولت تجارت هستند که دست خود را در بسیاری از موارد مز،ف از جمله کلاهبرداری بانکی و از جمله کلاهبرداری از شرکت‌های کارت اعتباری امتحان می‌کنند. کلاهبرداری مربوط به کارت اعتباری چیز جدیدی نیست که در آن شرکت‌های حشیش (و حتی شرکت‌های حشیش جانبی) به شرکت‌های کارت اعتباری درباره خط ،ب‌وکارشان دروغ می‌گویند، یا حتی از مدیریت شخص ثالث یا شرکت‌های مشاوره برای دسترسی به مقداری اعتبار استفاده می‌کنند.

در سال 2021، مدیر عامل سابق Eaze اعتراف به گناه به “یک مورد توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری بانکی در ارتباط با طرح ادعایی برای فریب بانک ها برای پردازش بیش از 100 میلیون دلار اعتبار و پرداخت های بدهی برای ،ید ماری جوانا.” و کار خود را فراموش نکنید طرح های ش،ت یا شرکت‌های کارت‌های اعتباری همیشه در نهایت این نقشه سطح پایین را کشف می‌کنند، به همین دلیل است که یک روز ممکن است بتو،د داروخانه خود را با یک کارت اعتباری پرداخت کنید و روز بعد آن را به پول نقد برگرد،د.

نوع جالب دیگر کلاهبرداری – حداقل مربوط به مؤسسات مالی – این است که، به ،وان یک تجارت حشیش، ممکن است برای تسهیل زندگی عملیاتی خود، از شما درخواست خدمات مشابه بانکی شود. من در سال 2018 در مورد این موضوع نوشتم و از آن زمان تاکنون چیز زیادی تغییر نکرده است. ما هیچ تغییر فدرالی در مورد بانکداری شاهدانه نداریم. بر این اساس، ،ب‌وکارهای حشیش باید مراقب این «راه‌حل‌های بانکی» باشند و مطمئن شوند که در واقع یک شرکت متقلبانه که برای سرقت پول‌هایشان طراحی شده است، لغزش نمی‌گیرند.


منبع: https://harrisbricken.com/cannalawblog/cannabis-scams-3-0/