ChatGPT: آیا هوش مصنوعی جایگزین وکلا خواهد شد؟


این روزها سایت های خبری پر شده اند مقالاتی در مورد ChatGPT، ربات هوش مصنوعی صنایع را از برنامه نویسی تا قانون مختل می کند.

و با همه هیاهوها، متخصصان حقوقی و مشتریان می پرسند: آیا هوش مصنوعی جایگزین وکلا می شود؟

در زیر، OpenAI – شرکت هوش مصنوعی که Chat GPT را توسعه داده است – به همراه چت بات بدنام و م،ای توسعه آن برای حرفه حقوقی را به شما معرفی خواهیم کرد.

OpenAI چیست؟

OpenAI یک شرکت تحقیق و توسعه هوش مصنوعی (AI) است که «سیستم‌های بسیار مستقلی را ایجاد می‌کند که از نظر اقتصادی از انسان‌ها بهتر عمل می‌کنند». استفاده از ابزارهایی مانند ChatGPT رایگان است – اگرچه با توجه به تقاضای زیاد، ممکن است برای ورود به آن مشکل داشته باشید.

ChatGPT چیست؟

ChatGPT یک ربات گفتگوی مبتنی بر هوش مصنوعی از OpenAI است که به پرس و جوهای متنی باز با پاراگراف هایی از پاسخ های متنی پاسخ می دهد. از طریق یادگیری تقویتی از بازخورد انس، آموزش داده شد. در طول این فرآیند، مربیان هوش مصنوعی انس، به ،وان یک کاربر و یک دستیار هوش مصنوعی صحبت می‌کنند، سپس پاسخ‌های ربات‌های چت را رتبه‌بندی می‌کنند تا به چت‌بات نحوه پاسخگویی من، را آموزش دهند.

چگونه از ChatGPT استفاده می کنید؟

استفاده از ChatGPT نسبتاً ساده است – تنها کاری که باید انجام دهید این است که درخواست خود را در آن تایپ کنید وب سایت ChatGPT. به ،وان مثال، می‌تو،د از ابزار بخواهید شعر بنویسد، به یک سؤال به زبان ،یسی ش،پیر پاسخ دهد یا مسائل پیچیده ریاضی را حل کند.

از آنجا، یک پاسخ منحصر به فرد و به طرز شگفت انگیزی دقیق در همان وب سایت دریافت خواهید کرد.

شخصی دراز می کند تا دست ربات را لمس کند

آنچه ChatGPT به وکلا ارائه می دهد

در حالی که ChatGPT هنوز در مرحله تحقیق است، متخصصان حقوقی به طور طبیعی می پرسند: چگونه ChatGPT می تواند به وکلا کمک کند؟

شکی نیست که ChatGPT فرصت هایی را برای شرکت های حقوقی ارائه می دهد. از ایجاد محتوای بازاریابی قانونی گرفته تا تهیه پیش نویس اسناد قانونی، مزایای خودکارسازی نوشتن با هوش مصنوعی بی پایان به نظر می رسد.

و علاوه بر این، شرکت‌ها در حال حاضر تلاش می‌کنند از فناوری GPT برای حمایت از مشتریان قانونی استفاده کنند.

برای مثال، را در نظر بگیرید پیشنهاد عالی توسط Joshua Browder، مدیرعامل DoNotPay، برای پرداخت مبلغ 1,000,000 دلار به هر وکیلی که مایل است به وکیل هوش مصنوعی DoNotPay (که توسط فناوری GPT-3 OpenAI، نوعی ChatGPT پشتیب، می‌شود) اجازه دهد تا در مورد پرونده‌ای در مقابل دادگاه عالی از طرف آنها بحث کند.

در این مورد، “وکیل انس،” ایرپاد می پوشد و استدلال های “وکیل هوش مصنوعی” را کلمه به کلمه تکرار می کند.

متأسفانه، این پیشنهاد همانطور که شرکت کنندگان در دادگاه عالی با موانعی روبرو هستند ممنوعیت استفاده از وسایل الکترونیکی در حالی که در دادگاه اما هدف همچنان پابرجاست: هوش مصنوعی نقشی را در سیستم حقوقی ایفا می‌کند، اما باید دید دقیقاً چه نقشی دارد.

چالش هایی که ChatGPT برای وکلا مطرح می کند

فراتر از محدودیت های فنی، مانند استفاده از دستگاه های الکترونیکی در دادگاه، ChatGPT با موانع بیشتری در حوزه حقوقی روبرو است.

برای مثال، این فناوری هنوز در حال توسعه است. و، هر چقدر هم که پاسخ‌های آن دقیق باشد، ChatGPT یک وکیل انس، نیست. به دلیل نداشتن تفاوت های ظریف لازم برای فرمول بندی استدلال های حقوقی پیچیده، می توان با اطمینان گفت که – حداقل در این مرحله – ChatGPT در موقعیتی نیست که بتواند جایگزین وکلا شود.

علاوه بر این، تعهدات اخلاقی یک وکیل همیشه بر راحتی اولویت دارد.

نه تنها ملاحظات اخلاقی در استفاده از هوش مصنوعی برای بحث در مورد موارد شما وجود دارد، بلکه مسائل مربوط به امنیت، حریم خصوصی مشتری و امتیازات نیز می تواند از طریق انتقال داده ها بین شرکت شما و ChatGPT ایجاد شود.

در شرکت حقوقی خود با مسئولیت پذیری از فناوری استقبال کنید

در حالی که برخی از موانع اخلاقی استفاده از ChatGPT در یک شرکت حقوقی را برجسته کرده ایم، همچنین می د،م که پذیرش مشتاقانه فناوری بر عملکرد تجاری یک شرکت حقوقی تأثیر مثبت دارد، همانطور که در گزارش روندهای حقوقی 2020. پذیرش فناوری‌های متعدد، هم از نظر تأثیر و هم از نظر حجم کلی پرونده‌ها و جمع‌آوری درآمد، تأثیر ،یبی بر عملکرد تجاری دارد.

در اصل، اتخاذ فناوری‌هایی که وظایف حقوقی روتین را ساده می‌کنند، در زمان صرفه‌جویی می‌کنند و به شما کمک می‌کنند تا تخصص خود را در کارهایی که مهم‌ترین هستند، یک برد برای هر شرکت حقوقی است. اما ارزیابی و اجرای مسئولانه فناوری برای اطمینان از انجام تعهدات اخلاقی و محافظت از منافع مشتری بسیار مهم است.

آیا هوش مصنوعی جایگزین وکلا خواهد شد؟ افکار نهایی

تنها زمان نشان خواهد داد که ChatGPT چه نقشی را برای حرفه حقوقی بازی می‌کند یا ممکن است نداشته باشد.

با این حال، یک چیز قطعی است: استفاده مسئولانه از فناوری می تواند به صرفه جویی در زمان مدیریت شرکت حقوقی شما کمک کند و تأثیر قابل اندازه گیری بر عملکرد شرکت حقوقی دارد.

همچنین در نظر بگیرید که چگونه می‌تو،د از سرمایه‌گذاری‌های تکنولوژیکی خود بیشترین بهره را ببرید—نرم‌افزاری مانند Clio با ابزارهای فراو، از جمله دریافت مشتری و پردازش پرداخت ارائه می‌شود. و با بیش از 200 شریک یکپارچه سازی، می تو،د یک تجربه سفارشی بر اساس نیازهای منحصر به فرد شرکت خود ایجاد کنید.

ما این پست وبلاگ را در ژانویه 2023 منتشر کردیم. ا،ین به روز رس،: .

طبقه بندی در: فناوری
منبع: https://www.clio.com/blog/chat-gpt-lawyers/