Tangibly از ابزار مجهز به هوش مصنوعی، پتنت X-Ray، برای شناسایی و مستندسازی اسرار تجاری در پتنت ها رونمایی کرد.


فقط یک سال پیش بود که در مورد راه اندازی آن نوشتم به طور محسوس، اولین پلتفرمی است که برای کمک به شرکت ها به طور سیستماتیک اسرار تجاری خود را شناسایی و فهرست بندی می کند.

اکنون، Tangibly در حال معرفی است ثبت اختراع اشعه ای،ابزاری است که از هوش مصنوعی مدل زب، بزرگ برای کمک به شرکت‌ها برای شناسایی اسرار تجاری احتمالاً غیرمستند از پتنت‌های خود استفاده می‌کند.

این ابزار که بر اساس دسترسی اولیه محدود به تیم های حقوقی و شرکت های حقوقی داخلی ارائه می شود، با داده های اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده یکپارچه می شود.

روز جمعه، یک تظاهرات پیش نمایش توسط من داده شد تیم لوندرگان، بنیانگذار و مدیرعامل Tangibly و به بلینسون نگاه کنید، بنیانگذار و مدیر ارشد فناوری.

کاربر به سادگی یک شماره ثبت اختراع را برای شروع فرآیند وارد می کند، و Patent X-Ray توضیحاتی از اسرار تجاری بالقوه ارائه می دهد که بر اساس الگوریتم اختصاصی Tangibly پیش بینی شده است. همچنین اهمیت اسرار تجاری و آسیب پذیری آن را پیش بینی می کند.

کاربر می تواند پیشنهادات را ویرایش یا بپذیرد و سپس به طور خودکار آنها را به گردش کار انطباق و مدیریت در پلتفرم Tangibly اضافه کند.

همچنین سن اسرار تجاری و تعداد افرادی که به آن دسترسی دارند را ،ن می زند. لوندرگان گفت: «دیروز نمونه‌ای پیدا کردیم که در آن سه نفر از پنج مخترع دیگر در شرکت نیستند و یکی از آنها برای یک رقیب بزرگ کار می‌کند.

لوندرگان گفت: “علاقه به اسرار تجاری در چند سال گذشته به شدت افزایش یافته است، با این حال ا،ر شرکت ها شروع به شناسایی و مستندسازی اسرار تجاری خود را ،ره آور می دانند.” پتنت X-ray این فرآیند را که در گذشته ساعت‌ها یا روزها به طول انجامیده است، تبدیل به یک تجربه ساده تقریباً آنی می‌کند و شرکت‌ها را در مسیر درست برای مدیریت مالکیت م،وی خود در عرض چند روز قرار می‌دهد.

Tangibly آزمایشی این ابزار را با وکلای DLA Piper در ایالات متحده و ایتالیا اجرا کرده است که از آن برای کمک به مشتریان خود برای شناسایی و ثبت اسرار تجاری خود استفاده کرده اند.

ری می،، شریک DLA Piper-US، گفت: «ما از ابزار Tangibly’s Patent X-Ray نه تنها برای کمک به شناسایی اسرار تجاری در پتنت های صادر شده، بلکه در اختراعات متروکه استفاده می کنیم. دانستن اینکه مواد ثبت شده در کجا متوقف می‌شوند و اسرار تجاری از کجا شروع می‌شوند، فواید زیادی دارد و ابزار پتنت X-Ray Tangibly به ما امکان می‌دهد این خط ت،یم را واضح‌تر ببینیم.

برنامه دسترسی زودهنگام به کاربران اجازه می دهد تا ابزار را به مدت 30 روز به صورت رایگان آزمایش کنند. پس از یک دوره آزمایش و ارزیابی بازخورد کاربران، Tangibly تصمیم خواهد گرفت که چه زم، محصول را به صورت تجاری عرضه کند.

کاهش ضررهای اسرار تجاری

هنگامی که Tangibly در فوریه 2022 راه اندازی شد، این کار را با ماموریت کمک به ،ب و کارها برای کاهش ضررهای ناشی از سرقت اسرار تجاری از طریق موجودی سیستماتیک آنها انجام داد.

لوندرگان در آن زمان گفت: “تکنولوژی برای محافظت از تقریباً هر طبقه دارایی دیگر وجود دارد، اما هنوز یک شکاف بزرگ در فناوری برای اسرار تجاری وجود دارد.” شرکت‌ها با هر اندازه با اطمینان از اینکه هر جنبه از اسرار تجاری با بالاترین استاندارد قانونی محافظت می‌شود، اکنون می‌توانند ریسک IP را کاهش داده و از مزیت رقابتی خود محافظت کنند.

یک سرمایه گذار اولیه در Tangibly بود مارک بریتون، بنیانگذار و مدیر عامل سابق Avvo که هنگام راه اندازی آن گفت که معتقد است شرکت ها نیاز شدیدی به محصولی مانند این دارند.

بریتون گفت: «هر شرکتی که من با آن کار کرده‌ام مشکل ی،، دارد: تیم‌های درخشان ایده‌های درخش، را ارائه می‌کنند که نمی‌توانند آن را ثبت کنند. این ایده‌ها از طریق پرونده‌های نظارتی، سرمایه‌گذاری‌ها، مشارکت‌ها و هر چیز دیگری، مرتباً بدون هیچ ساختاری، بدون حفاظت به مالکیت عمومی می‌رسند.»

در آگوست گذشته، Tangibly 1.3 میلیون دلار سرمایه اولیه جمع آوری کرد، در دوری که شرکت سرمایه گذاری WS (شرکت حقوقی ویلسون سونسینی بازوی سرمایه گذاری)، Madrona Venture Group، و تعدادی از صندوق های اولیه، بنیانگذاران با نفوذ و سرمایه گذاران فرشته شامل مشارکت داشت. Brainstorm Ventures، Incisive Ventures، PatentVest (یک پلت فرم اطلاعات IP)، و صندوق مدیریت فرشتگان خانواده، و همچنین سرمایه گذاران فردی جک نیوتن، موسس و مدیر عامل Clio، دیوید روزنبرگ، موسس MuleSoft، و Britton.


منبع: https://www.lawnext.com/2023/05/tangibly-unveils-ai-powered-tool-patent-x-ray-to-identify-and-do،ent-trade-secrets-in-patents.html